Нижченаведена інформація взята із книги "Универсальный справочник прораба"

Стовпчасті (пальові) фундаменти 

Стовпчасті (пальові) фундаменти обовязково встановлюють під кути каркасного будинку, у місцях пересічення стін, під стійками каркасу, важкими і несучими перестінками, балками та іншими місцями посиленого навантаження. Задля зменшення тиску на слабкі грунти, стовпчасті фундаменти зі штучних матеріалів розширюють у їх нижній частині, а саме роблять виступи висотою не менше двох рядів кладки.

Якщо глибина залягання стовчастого фундаменту більше 1 метра і влаштування фундаменту із друбноштучного матеріалу важковинонуване, застосовують залізобетонні стовпи, азбестоцементні або металеві труби. Якщо при викопуванні ями води в ній немає, такі фундаменти можна робити з опорною плитою із монолітного бетону, який вкладають на дно під час установки стовпів.  Відстань між стовпами фундаменту каркасного будинку від 1,2 до 2,5 м. Поверх стовпів слід покласти обв'язувальні дерев'яні балки. 

Мінімальне січення фундаментних стовпів каркасного будинку залежить від матеріалу, з котрого вони виготовлені: бетон – 400 мм; бутобетон – 400 мм; кладка з природнього каменю – 600 мм; з бута-плитняка – 400 мм; з цегли поверх рівня землі – 380 мм, а при перев'язці із забіркою – 250 мм.

Споруджувати стовпчасті фундаменти для каркасних будинків найкраще на пучинистих грунтах, оскільки з мінімальними затратами їх можна влаштувати нижче глибини промерзання. При цьому мінімізуються дія сил, що виконується морозним пученням грунту. 

При великій глибині промерзання в пучинистих грунтах ефективними є анкерні стовпчасті залізобетонні, монолітні або збірні фундаменти. На такі фундаменти вплив морозу незначний, оскільки стовпи мають мінімальне поперечне січення.

Додатковими заходами зменшення впливу сил морозного пучення під каркасним будинком може слугувати покриття бокових поверхонь фундаменту матеріалами, що зменшують тертя грунту й утеплення поверхні грунту навколо фундаменту. 

Задля підвищення стійкості стовпчастих фундаментів і попередження їх горизонтального зміщення і перекидання, для влаштування опорної частини цоколя між стовпами роблять ростверк. Для дерев'яного каркасного і каркасно-щитового будинку ростверком може слугувати дерев'яний обв'яз із бруса. 

Якщо ви будуєте каркасний будинок, то вам слід зупинити свій вибір саме на збірному стовчастому фундаменті, адже вони, в залежності від кроку опор при однаковій глибині залягання приблизно в 1,5-2 рази економічніші за стрічкові по витратах матеріалів і вартості, застосування збірних стовпчастих фундаментів значно скорочує трудоємкість робіт і зменшує тривалістьробіт нульового циклу удвічі. Вартість стовпчастих фундаментів можна зменшити приблизно в 1,5 рази, якщо стовпи робити монолітними в інвентарній опалубці і зменшити їх січення удвоє у порівнянні зі збірними. 

Стовпчасті фундаменти для каркасного будинку мають ще одну хорошу властивість: грунти основи під окремо стоячими колонами працюють краще, аніж під суцільними стрічковими, внаслідок чого і усадка під ними при рівному тиску на грунт значно менша. 

Для легких фундаментів каркасних будинків сили пучення зазвичай переважають сумарне навантаження, що діє на фундамент, внаслідок чого і стаються різного роду деформації.  Тому при будівництві на пучинистих грунтах каркасних будинків без підвалів краще робити малозагиблені або незаглиблені фундаменти. 

Малозаглибленими вважаються фундаменти з глибиною залягання 0,5-0,7 нормативної глибини промерзання. Наприклад, при нормативній глибині промерзання 140 см глибина малозаглибленого фундаменту каркасного будинку складе 140x0,5 = 70 см.

Фундаментами мілкого залягання вважаються ті, в яких співвідношення висоти до ширини підошви не перевищує 4. Незаглиблені фундаменти це ті, в яких глибина залягання складає 40-50 см. 

Стовпчасті фундаменти з готовых типових бетонних блоків

Стовпчасті фундаменти з готових типових бетонних блоків являють собою конструкцію з набору окремих блоків, що кладуть на цементний розчин. Не менше 20 см з кожного боку ями повинно бути для облаштування піщаної подушки.

Стовпчасті малозаглиблені фундаменти можуть виконуватись з цегли і монолітного бетону. В яму засипають вологий пісок шаром товщиною 50-60 см з пошаровим трамбуванням, розстеляють руберойд, щоб цементне молочко з розчину чи бетону не просочувалось у пісок і починають цегляну кладку на цементному розчині  М50, а при монолітному варіанті – кладку бетону М200. Стінки стовпів роблять такими, що звужуються доверху.

Після цього перевіряють відмітки верху стовпів і, при необхідності, вирівнюють цементним розчином складу 1:2. Для каркасного будинку можна дати обв'яз з дерев'яного бруса. 

Фундаменти для каркасних будинків на грунтах, що глибоко промерзають і пучинять

При будівництві каркасного будинку на грунтах, що глибоко промерзають і пучинять, задля зменшення морозного пучення слід влаштовувати стовчасті фундаменти нижче рівня промерзання грунту. Для цього можна використовувати не лише традиційні фундаментні елементи, а й деревяні колоди, гвинтові сваї, азбестоцементні, бетонні і металеві труби. 

Збірний фундамент каркасного будинку влаштовують у наступній послідовності: на підготовлену піщану подушку вкладають блок типу ФЛ, вертикально встановлюють азбестоцементну трубу і на рівні землі закріплюють її. При основі під кутом 45° виконують бетонну забудку, що фіксує положення труби на фундаментному блоці. Поверхню бетонної забудки закривають толлю (руберойдом) і присипають грунтом (піском). Замість цільної труби фундаментний стовп каркасного будинку може бути змонтований із окремих складових. 

По завершенні монтажу всіх бетонних блоків слід повернутися до першого стовпчатого фундаменту і виконати зворотню засипку грунтом зі старанним пошаровим ущільненням. Закріпивши таким чином фундаментний стовп, приступають до установки арматурних стержнів. Задля попередження зсуву арматури під час бетонування, в азбестоцементний стовп попередньо заливають бетон на висоту 10-15 см і по центру в нього погружають арматурні стержні на відстані від стінки стовпа 25-35 мм, а краще - просторовий арматурний каркас, виконаний із их же стержнів арматури. Армований фундаментний стовп пошарово (30-40 см) заповнюють пластичною бетонною сумішшю М200. Ущільнюють бетон глибинним вібратором або штикуванням гладкою стержневою арматурою діаметром 20-25 мм класу А-1.


Каркасний будинок виробництва ТМ СОЛІДБУД, ФранціяКаркасно-щитовий будинок КиївКаркасний будинок виробництва ТМ СОЛІДБУД, ФранціяКаркасний будинок виробництва ТМ СОЛІДБУД, ФранціяКаркасний будинок лицьований цеглоюКаркасний дім на ВолиніКаркасний будинок Київська область
 
© 2007 - 2020 Всі права застережені. TM Solidbud
Створення сайту SEOTM
            TOP сайтов StroimDom.com.ua
© 2007 - 2020 Всі права застережені. TM Solidbud
Створення сайту SEOTM